کد خبر : 208883
تاریخ انتشار : جمعه 3 فروردین 1403 - 11:36

در اینجا ۱۰ مورد از بهترین فیلم های سیسیل ب. دمیل، رتبه بندی شده اند

در اینجا ۱۰ مورد از بهترین فیلم های سیسیل ب. دمیل، رتبه بندی شده اند

  به گزارش downloadfiilm و به نقل از برخورد دهنده سیسیل بی. دمیل نامی است که عملا مترادف با سینماست. او یکی از بنیانگذاران سینمای آمریکا بود و بین سال‌های ۱۹۱۴ تا ۱۹۵۸، ۷۰ فیلم بلند ساخت. دمیل چهره‌ای incredibly powerful (بسیار قدرتمند) در هالیوود بود و می‌توان گفت او از نظر تجاری موفق‌ترین فیلمساز

 

به گزارش downloadfiilm و به نقل از برخورد دهنده سیسیل بی. دمیل نامی است که عملا مترادف با سینماست. او یکی از بنیانگذاران سینمای آمریکا بود و بین سال‌های ۱۹۱۴ تا ۱۹۵۸، ۷۰ فیلم بلند ساخت. دمیل چهره‌ای incredibly powerful (بسیار قدرتمند) در هالیوود بود و می‌توان گفت او از نظر تجاری موفق‌ترین فیلمساز تمام دوران است. او هم در دوران صامت و هم در طلوع عصر صدا توانست به موفقیت برسد، و در ساختن داستان‌های حماسی، اغلب با موضوعات تاریخی یا مذهبی، تخصص داشت.

 

سلطه او بر صنعت فیلم باعث شد تا به طور معروفی در فیلم «سانست بلوار» نام او برده شود، جایی که شخصیت گلوریا سوانسون جمله نمادین «خیلی خوب، آقای دمیل، من برای کلوزآپم آماده‌ام» را بیان می‌کند. با وجود اینکه برای چندین دهه سرآمد بود، اما امروزه به ندرت فیلم‌های دمیل دیده می‌شوند، به این معنی که اکثر بینندگان جوان با آثار او آشنا نیستند. این لیست، بهترین فیلم‌های کارگردان و تهیه‌کننده سیسیل بی. دمیل را از روایت‌های کتاب مقدس تا اکشن‌های پهلوانانه، رتبه‌بندی می‌کند. 

 

۱۰- «ده فرمان» (۱۹۲۳)

بازیگران: تئودور رابرتز، چارلز دی روش، استل تیلور، جولیا فی

“دنی، هر چه می خواهی به ده فرمان بخند، اما آن ها افتضاح هستند!” این حماسه بی صدا در دو بخش می گذرد: بخش اول بر موسی (تئودور رابرتز) و داستان خروج متمرکز است، در حالی که قسمت دوم در دوران مدرن و حول محور دو برادر است که با دوراهی های اخلاقی دست و پنجه نرم می کنند. این فیلم به وضوح مصر باستان و جدا شدن دریای سرخ را با مجموعه‌های چشمگیر و جلوه‌های ویژه پیشگام برای آن روز بازسازی می‌کند. در واقع، این فیلم یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌های زمان خود بود که هزینه تولید آن نزدیک به ۱.۵ میلیون دلار گزارش شد.

تغییر لحن قابل توجهی از نیمه اول به نیمه دوم وجود دارد، اما تضاد خانوادگی همچنان جذاب است. هر فرمانی شکسته می شود، که منجر به عواقب اجتناب ناپذیر می شود. این بخش همچنین دارای جلوه های محکمی است، مانند تعقیب و گریز آسانسور در محل ساخت و ساز و فروریختن چشمگیر یک کلیسای جامع در حال ساخت. در حالی که مطمئناً تاریخ‌گذاری شده است، اما به دلیل دامنه و جاه‌طلبی‌اش، ویژگی‌هایی که همیشه مشخصه تولید دمیل بود، شایسته تحسین است. اگرچه ناقص است، اما در بیشتر فیلم‌های دهه ۱۹۲۰ جا خوش کرده است.

 

۹- «نشانه صلیب» (۱۹۳۲)

بازیگران: فردریک مارچ، الیسا لندی، کلودت کولبرت، چارلز لاتون

“این یک توهم است. به شما می گویم این یک جنون است.” در روم باستان، علامت صلیب حول عشق ممنوع بین مارکوس سوپربوس (فردریک مارچ)، بخشدار رومی، و مرسیا (الیسا لندی)، یک زن مسیحی معتقد می چرخد. همانطور که عاشقانه آنها شکوفا می شود، آنها خود را در دام دسیسه های امپراتور ظالم نرون (چارلز لاتون) و سرسپردگی بی رحم او، تیگلینوس (یان کیث) می یابند.

علامت صلیب آشکارا مذهبی است، اگرچه با برخی از مضامین آن پیچیده تر از آن چیزی که ممکن است تصور شود درگیر است. به عنوان مثال، گاهی اوقات، دمیل مبارزه اخلاقی شخصیت ها را مسخره می کند. علاوه بر این، فیلم در اوج رکود بزرگ ساخته شد، بنابراین محدودیت های بودجه باعث شد که بسیاری از صحنه ها و لباس های ده فرمان دوباره استفاده شوند. با این وجود، دمیل در ساختن یک نمایش بزرگ، از جمله نبرد با گلادیاتورها و صحنه معروفی که امپراطور پوپیا (کلودت کولبر) در گالن‌های شیر غسل می‌کند، موفق می‌شود (شیر در صحنه فیلم‌برداری ترش می‌کرد و این صحنه را به یک صحنه نسبتاً ناخوشایند برای فیلم‌برداری تبدیل می‌کند).

 

۸- «تقلب» (۱۹۱۵)

بازیگران: فانی وارد، سسو هایاکاوا، جک دین، جیمز نیل

همان داستان قدیمی: شوهرم به زیاده‌روی من اعتراض می‌کند – و شما. این فیلم صامت برجسته بر روی ادیت هاردی (فانی وارد) متمرکز است، یک فرد اجتماعی که پس از اختلاس پول از صلیب سرخ، در شبکه ای از فریب گرفتار می شود. با افزایش مشکلات مالی، او به یک فروشنده عاج ثروتمند، هیشورو توری (سسو هایاکاوا) برای وام مراجعه می کند. با این حال، هنگامی که او نمی تواند او را بازپرداخت کند، توری یک نوع غرامت نگران کننده را طلب می کند: ادیت باید یک سال به “مالک” او تبدیل شود.

برخی از عناصر داستانی قدیمی شده اند، اما The Cheat به دلیل نورپردازی و فیلمبرداری آن بسیار مورد توجه است. استفاده نوآورانه دمیل از نورپردازی نه تنها لحظات بصری خیره کننده ای را ایجاد می کند، بلکه توهمی از عمقی ایجاد می کند که قبلاً در سینما بی نظیر بود. بازی بین نور و سایه به ترکیب بندی ها پویایی می بخشد و صحنه ها را ملموس تر و سه بعدی تر می کند. در اینجا، دوربین از نقش منفعل خود به عنوان یک ناظر فراتر می رود و به یک شرکت کننده فعال در درام آشکار می شود.

 

۷- «تسخیر نشده» (۱۹۴۷)

بازیگران: گری کوپر، پالت گدارد، هوارد داسیلوا، بوریس کارلوف

“قانون پادشاه با تفنگ های شاه حرکت می کند و تعداد بسیار کمی تفنگ های شاه در غرب آلگنی ها وجود دارد.” The Swashbuckling Unconquered بینندگان را در دنیای پرآشوب آمریکای استعماری فرو می برد. ابی هیل (پاولت گدارد) به ناحق به یک جنایت متهم می شود و به بندگی در قاره محکوم می شود. او که مصمم است آزادی خود را به دست آورد، درگیر توطئه ای برای خنثی کردن نیروهای فرانسوی و متحدان بومی آمریکایی آنها می شود. برای انجام این کار، او با کاپیتان شجاع کریستوفر هولدن (گری کوپر) همکاری می کند.

دیالوگ Unconquered کمی گیج کننده است و زمان اجرا طولانی است، اما نمی توان منکر استعداد دمیل برای تصاویر پر جنب و جوش یا تعهد اجراکنندگان شد. این اجرا نشان دهنده یک گام بزرگ به جلو برای گری کوپر نمادین، به ویژه، که شیمی عالی با گدارد دارد. به علاوه، بوریس کارلوف در بخش حمایتی خود به عنوان رئیس سنکا گویاسوتا می درخشد. همه اینها در یک نبرد پیچیده شامل ۸۰۰ نیروی اضافی و ۳۰۰ پوند دینامیت به اوج خود می رسد. دمیل تسخیر نشده در بهترین حالت خود قرار دارد و کاری را انجام می دهد که همیشه در آن عالی بود

 

۶- اتحادیه اقیانوس آرام (۱۹۳۹)

بازیگران: جوئل مک کریا، باربارا استانویک، آکیم تامیروف، رابرت پرستون

قطار برای خودش دنیایی است و وقتی از دور می رود، تمدن، حفاظت و همراهی با خود می برد.» اتحادیه پاسیفیک وقایع تلاش‌های هرکولی اتحادیه اقیانوس آرام برای اتصال سواحل شرقی و غربی آمریکا را نشان می‌دهد، شاهکاری که مملو از چالش‌هایی از سوی طبیعت و طمع انسان است. در مرکز آن جف باتلر (جوئل مک‌کریا)، یک مهندس قرار دارد که وظیفه دارد بر موانع اعم از زمین خائن تا خرابکاری توسط منافع رقیب غلبه کند.

McCrea در این نقش به خوبی ناهموار و سرسخت است و تبدیل به جایگاهی برای روح مرزی می شود. چندین بازیکن سنگین دهه ۱۹۳۰ مانند باربارا استانویک، رابرت پرستون و برایان دانلوی به او پیوستند. اگرچه داستان ممکن است جذابیت چندانی برای مخاطبان مدرن نداشته باشد، Union Pacific به دلیل انجام کارهای زیادی برای ارتقای وسترن مشهور است. موفقیت آن و موفقیت جان وین Stagecoach در همان سال، به جلب توجه جدی تری به این ژانر کمک کرد و راه را برای بسیاری از وسترن های کلاسیک که به زودی دنبال خواهند شد هموار کرد.

 

۵- “درو باد وحشی” (۱۹۴۲)

بازیگران: ری میلند، جان وین، پالت گدارد، ریموند مسی

“او نیاز به آویزان کردن کمی دارد…” این ماجراجویی در دریای آزاد به دنبال سوء استفاده های جسورانه Loxi Claiborne (Paulette Goddard)، زنی بی باک است که ناوگانی از کشتی های نجات را در سواحل فلوریدا فرماندهی می کند. در میان آب های طوفانی و رقابت بی رحمانه، لوکسی در یک مثلث عاشقانه با دو مرد کاریزماتیک درگیر می شود: کاپیتان کشتی جک استوارت (جان وین) و نجات دهنده مرموز استیون تولیور (ری میلند).

همه نقش‌ها قوی هستند و وین نقش شخصیتی تیره‌تر از حد معمول را بازی می‌کند، اما میلند برجسته‌تر است. او در پذیرفتن چهره‌های پیچیده و کاریزماتیک فوق‌العاده بود، همانطور که در فیلم Dial M for Murder اثر آلفرد هیچکاک بسیار معروف بود. در اینجا، او جان وین را به بالای صحنه می برد، که این شاهکار کوچکی نیست. اگرچه با توجه به سن آن و این واقعیت که برای مخاطبان خاص طراحی شده بود، کمی غیرقابل دسترس است، اما مانند فیلم‌های کمی که در فیلم‌شناسی او انجام می‌دهند، استعداد دمیل را برای تماشای و تعلیق به نمایش می‌گذارد.

 

۴- «کلئوپاترا» (۱۹۳۴)

بازیگران: کلودت کولبرت، وارن ویلیام، هنری ویلکاکسون، جوزف شیلدکرات

“ما با هم می توانیم جهان را فتح کنیم.” با سفت شدن کنترل رم بر مصر، کلئوپاترا (کلودت کولبر) مجبور می شود برای حفظ موقعیت قدرت خود، بازی تاج و تخت را انجام دهد. او با جذابیت فریبنده خود، قلب ژولیوس سزار (وارن ویلیام) و مارک آنتونی (هنری ویلکاکسون) را به دام می اندازد و از محبت آنها برای محافظت از حاکمیت پادشاهی خود استفاده می کند. با این حال، در میان دسیسه های کاخ و درگیری ارتش ها، احساسات او تهدید می کند که از کنترل او فرار کند.

دمیل از ایجاد جهان های بصری در مقیاس بزرگ لذت می برد و در اینجا املاک مجلل تزیین شده با مجسمه های بزرگ و رقصندگان عجیب و غریب را ارائه می دهد. با وجود صحنه‌ها و لباس‌های جذاب، اجراها به‌طور شگفت‌انگیزی مدرن هستند، به‌ویژه تصویر وارن ویلیام از ژولیوس سزار طعنه‌آمیز. کلودت کولبر افسانه ای نیز به خوبی کار خود را انجام می دهد تا رشد کلئوپاترا را از یک جوان ناامید سلطنتی به یک حاکم مهیب تبدیل کند. ستارگان از فیلمنامه ای ناامید می شوند که گهگاه به کلیشه ای تبدیل می شود، اما نمی توان جلوی طلسم فیلم را گرفت. دمیل و کولبر تماشاگران را طلسم کردند و کلئوپاترا را به یک تجربه فوق العاده لذت بخش تبدیل کردند.

 

۳- «سامسون و دلیله» (۱۹۴۹)

بازیگران: هدی لامار، ویکتور ماچر، جورج سندرز، آنجلا لنزبری

“مشکلی که امروز دم می کنی، فردا خواهی نوشید.” دمیل به ژانر خاص خود از حماسه های کتاب مقدس باز می گردد، این بار داستان سامسون (ویکتور ماچر)، یک جنگجوی توانا را که خداوند متعال از قدرت ماوراء طبیعی برخوردار است، بازگو می کند. ایمان او زمانی آزمایش می شود که تحت طلسم دلیله خیانتکار (هدی لامار) قرار می گیرد که قصد دارد راز قدرت خود را کشف کند. بعد از اینکه سامسون او را به دشمنانش خیانت می کند، قدرتش سلب شده و به بردگی گرفته می شود.

سامسون و دلیلا داستانی دراماتیک است که در پس زمینه مجموعه‌های استودیویی باشکوه و با مجموعه‌ای از نماهای ترکیبی پیچیده فیلم‌برداری شده است. این ماجرا با جذابیت لامار و ظرافت رواقی بالغ، با صحنه‌پردازی دقیق دمیل به هر دو اجازه می‌دهد تا بدرخشند. سامسون و دلیله پس از انتشار اولیه بسیار مورد تحسین قرار گرفت. سال‌ها بعد، دمیل آن را در میان پروژه‌های مورد علاقه‌اش نامید. او در مورد آن گفت: «اینجا – برای من – اوج سی و هفت سال ساخت فیلم سینمایی است، رویای یک عمر محقق می شود.

 

۲- “بزرگترین نمایش روی زمین” (۱۹۵۲)

بازیگران: بتی هاتون، کرنل وایلد، چارلتون هستون، جیمز استوارت

“یک نیروی جنگی بدوی و خشن که بی امان در برابر شانس های غیرممکن به جلو می کوبد. این سیرک است.” فیلم The Greatest Show on Earth که در دنیای پر جنب و جوش یک سیرک می گذرد، زندگی هنرمندان مختلف از جمله هنرمندان ذوزنقه، دلقک ها و مربیان حیوانات را در هم می آمیزد، زیرا آنها در آزمون ها و پیروزی های زندگی زیر قله بزرگ حرکت می کنند. در قلب آن براد برادن (چارلتون هستون)، مدیر جاه طلب سیرک است که باید با رقابت های شخصی، درگیری های عاشقانه و تهدید قریب الوقوع نابودی مالی مبارزه کند.

در حالی که فیلم از بیانیه هنری مورد نظر دمیل کوتاهی می کند، اما همچنان به عنوان یک سرگرمی پرفروش چشمگیر است. دارای ارزش های تولیدی سرسبز، بازیگران ستاره دار و سکانس های اکشن تپنده نبض است. به ندرت اتفاق می افتد که لذت سیرک به این خوبی روی صفحه نمایش گرفته شود. شایان ذکر است، استیون اسپیلبرگ گفته است که بزرگترین نمایش روی زمین اولین فیلمی است که تا به حال دیده است. این کارگردان گفت: من قربانی ماده مخدری به نام سینما بودم. “من بخشی از یک تجربه شدم.”

 

۱- «ده فرمان» (۱۹۵۶)

بازیگران: چارلتون هستون، یول براینر، آن باکستر، ادوارد جی رابیسون

“بگذار افراد من بروند!” موفق ترین فیلم دمیل و آخرین فیلم او به عنوان کارگردان، بازسازی پیش درآمد ده فرمان در سال ۱۹۲۳ بود. چارلتون هستون در نقش موسی، شاهزاده عبری تبدیل به پیامبر، که قوم خود را از بردگی در مصر بیرون می‌آورد و دستورات الهی را در کوه سینا دریافت می‌کند، گروه بازیگران را رهبری می‌کند. در کنار او، یول برینر در نقش فرعون مهیب رامسس دوم، بازی مسحورکننده ای را ارائه می دهد که امتناع سرسختانه او از توجه به هشدارهای موسی، مجموعه ای از بلاها را بر سر مصر راه می اندازد.

همه چیز در The Ten Commandments عظیم است، از افکت ها و مجموعه ها گرفته تا امتیاز بالا و زمان اجرای ۲۲۰ دقیقه ای. گاهی اوقات، احساس نفخ و دلخوری می کند، اما به طور کلی، ده فرمان همچنان به عنوان یک دستاورد بزرگ سینمایی تحت تاثیر قرار می گیرد. در اینجا، دمیل طرح‌های بسیاری را برای فیلم‌سازی حماسی ایجاد کرد که در دهه‌های آینده از آنها تقلید می‌شد. با این حال، اساساً این فیلم به دلیل پویایی قانع کننده بین هستون و براینر کار می کند، که هر دو در اجرای درجه یک ظاهر می شوند. 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 5 در انتظار بررسی : 5 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح